Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Odpust Porcjunkuli

Dnia 2 sierpnia każdego roku, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Anielskiej Franciszkanie na całym świecie pielgrzymują duchowo do niewielkiej kapliczki położonej około 2 km od centrum Asyżu. Ta niewielka świątynia stała się bowiem kolebką Zakonu Braci Mniejszych założonego przez świętego Franciszka.

Założyciel naszego Zakonu w rozmowie z Jezusem otrzymał obietnicę, że każdy kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi odbudowaną przez niego kapliczkę pod Asyżem, spełniając odpowiednie warunki, uzyska łaskę odpustu zupełnego. Łaskę tę zatwierdził papież Honoriusz III, a w XIV wieku jego następcy rozciągnęli ją na wszystkie kościoły franciszkańskie na całym świecie. W 1967 roku papież Paweł VI potwierdził łaskę odpustu w kościołach franciszkańskich i rozszerzył ją na wszystkie kościoły parafialne.

W dniu dzisiejszym w naszej rzeszowskiej Bazylice, dziękowaliśmy Bogu za łaskę odpustu Porcjunkuli. Kazania odpustowe głosił o. Lambert Miś OFM, a wieczorną Eucharystię w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II sprawował Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Kazimierz Górny.

 

Zdjęcia: br. Wawrzyniec Smyrdek OFM

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.