Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

  2018-06-29
  1. Dzisiaj w naszej świątyni, podniesionej w 2008 roku do godności Bazyliki, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
   
  2. W każdy piątek wakacji, poczynając od dzisiaj, w naszych Ogrodach będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. Dzisiaj wyświetlony zostanie film p.t. "Rok 1863" wyreżyserowany w 1922 przez Edwarda Puchalskiego. Jest on pierwszą w polskiej kinematografii ekranizacją "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego. Muzykę do zdigitalizowanej wersji filmu skomponował Michał Lorenc.
 • Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

  2018-06-24
  1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia z Rzeszowa, a na Jasną Górę wchodzić będzie 13 sierpnia. Zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, która formowana jest przy naszym Sanktuarium, będą miały miejsce dzisiaj i przez wszystkie Niedziele lipca w naszym Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. Od jutra do czwartku włącznie, ze względu na prace budowlane w Bazylice, Msze św. i spowiedź sprawowane będą w Oratorium naszego Centrum, do którego wejść można od strony przystanku dla busów.
 • XI niedziela zwykła

  2018-06-17
  1.Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy św. Jana z Dukli, która organizowana jest przy naszym sanktuarium, będą miały miejsce w przyszłą niedzielę w Bernardyńskim Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. W dniach 15 i 16 czerwca w rzeszowskiej farze odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej - Cantate Deo. Nasz Chór Bazyliki M.B. Rzeszowskiej, którym dyryguje Pani dr Anna Marek-Kamińska, zdobył 3 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy i ciągle poszukujemy nowych głosów, szczególnie męskich. Najbliższa lekcja chóru odbędzie się w środę 20 czerwca o godz. 19 w naszym Centrum. Nowi kandydaci bardzo mile widziani.
 • Uroczystość św. Antoniego z Padwy

  2018-06-13
  1.Dzisiaj przeżywając odpust ku czci św. Antoniego dziękujemy Bogu za dar bardzo lubianego świętego, który w naszym Sanktuarium odbiera szczególną cześć. W każdy wtorek o godzinie 9 podczas specjalnego nabożeństwa ku czci św. Antoniego, za jego przyczyną powierzamy Bogu różnorakie, często codzienne, a czasem trudne ludzkie sprawy. Gorąco zachęcamy do składania próśb do skarbony św. Antoniego. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy lilie św. Antoniego, które używane z wiarą mają moc uzdrawiania w chorobie. Wielką łaską dla rodziny jest błogosławieństwo dzieci, także tych najmniejszych, którym św. z Padwy uprasza u Boga opiekę i potrzebne łaski. Zapraszamy więc do licznego udziału w świętowaniu kultu św. Antoniego z Padwy. Dzisiaj u nas porządek Mszy św. niedzielny.
   
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 • X niedziela zwykła

  2018-06-10
  1.W środę 13 czerwca w naszej bazylice odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie lilii św. Antoniego i specjalne błogosławieństwo dzieci. Do św. Antoniego często zwracamy się w różnorakich potrzebach. Mamy możliwość, aby w dniu jego imienin oddać mu cześć i podziękować za różnorakie łaski wyproszone u Boga. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

  2. Również w środę po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy.
 • IX niedziela zwykła

  2018-06-03
  1.Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Do najbliższego piątku nabożeństwa wieczorne rozpoczynamy Nieszporami o godz. 17.45. Gorąco zapraszamy do licznego udziału dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich dorosłych. Procesje eucharystyczne zakończymy w piątek w Uroczystość Serca Jezusowego. Od soboty Nabożeństwa Czerwcowe rozpoczynać się będą o godz. 18.

  2. We wtorek ósmy dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny wraz z odczytaniem próśb złożonych w skarbonie. Zachęcając do udziału w Nowennie, równocześnie już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość ku czci świętego cudotwórcy w dniu 13.czerwca.
 • Uroczystość Najświętszej Trójcy

  2018-05-27
  1.Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której powinien przystąpić każdy katolik, jeśli nie ma przeszkody kanonicznej.
   
  2. W środę przypadają imieniny O. Zdzisława Makowieckiego, który od roku posługuje w naszym Sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja. Jest również opiekunem wspólnoty Żywego Różańca. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, oraz dobrego zdrowia i życzliwości ludzi. Wszystkich, którzy chcą duchowo i modlitwą wspierać O. Solenizanta, zapraszamy 30 maja na wieczorną Mszę św. o 18.30.
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2018-05-20
  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12 będzie miała miejsce Rocznica I Komunii. Bardzo prosimy te osoby, które regularnie chodzą na „12”, aby w te dni, skorzystały z innej godziny.
   
  2. 20 maja 2000 roku miała miejsce konsekracja biskupia naszego Ordynariusza Bpa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2018-05-12
  1. Od dzisiaj do 13 października towarzyszyć nam będzie w Bazylice figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ubiegłym roku poświęcona została na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Zapraszamy dzisiaj na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie po Mszy św. o 18.30.
  2. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.
 • VI niedziela wielkanocna

  2018-05-06
  1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada na najbliższy czwartek. Od średniowiecza, w Kościele w trzy dni poprzedzające Wniebowstąpienie, obchodzono Dni błagalne o urodzaje. W Polsce nazywano je Dniami Krzyżowymi, bowiem procesje modlitewne ruszały w kierunku krzyży stojących w polu, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne.
  W poniedziałek odprawia się mszę z wotywy w okresie zasiewów, we wtorek - o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę: za głodujących. W naszej świątyni podczas wieczornych Mszy św. w kolejne trzy dni, będziemy się modlić w tych intencjach, oraz o bardzo potrzebny deszcz.
   
  2. W ubiegłym roku na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii, w naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, która i w tym roku towarzyszyć będzie naszej modlitwie od 13 maja do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 18.30.
 • Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2018-05-03
  1. Dzisiaj, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
  2. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą kapłani odwiedzą chorych naszej parafii.
 • V niedziela wielkanocna

  2018-04-29
  1. Dzisiaj przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Zachęcamy wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, abyśmy zawsze poruszali się po drogach i w miejscach publicznych odpowiedzialnie, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.
   
  2. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata, o. Mariana Wachowicza, który oprócz posługi przy ołtarzu i w konfesjonale, pełni też funkcję wikarego parafii. O. Marianowi dziękujemy za oddaną pracę w kościele oraz parafialnej kancelarii i życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30 polecać będziemy Bogu osobę naszego solenizanta. Zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w jego intencji.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 37 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.