Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Święto Ofiarowania Pańskiego

  2018-02-02
  1.Dzisiaj w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny. W Dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
   
  2. Jutro  3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo gardła.
 • IV Niedziela Zwykła

  2018-01-29
  1. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za naszych misjonarzy pracujących  wśród trędowatych.
   
  2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny.W katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Rozpoczęcie o godz. 10.15.  Przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała.
 • III Niedziela Zwykła

  2018-01-21
  1. Dzisiaj w naszym sanktuarium odbędzie się  spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymiej św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie o 14 Mszą św. w oratorium Bernardyńskiego Centrum.

  2. W dniach 18 - 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w czwartek,  25 stycznia o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan.  Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 • Święto Chrztu Pańskiego

  2018-01-07
  1. Wczoraj wspieraliśmy duchowo i materialnie naszych misjonarzy. Dzisiaj mamy możliwość materialnego wsparcia ofiar wojny w Syrii. O godzinie 20.00 w TVP2 transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka esemesowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska, która prowadzi regularną pomoc, zwłaszcza dla dręczonych i prześladowanych katolików na Bliskim Wschodzie.

  2. Przypominamy, że comiesięczne odwiedziny chorych w parafii z racji I piątku, odbędą się za tydzień, w sobotę – 13 stycznia o zwykłej porze.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2018-01-06
  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli jest wyrazem publicznego świadectwa wiary, o ile nie zostanie potraktowany przez uczestniczących w nim jako religijny folklor. Orszak wyruszy (ł) z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie (przeszedł)  ulicami miasta do Rynku. Udział w Orszaku nie zastępuje udziału w Mszy św., w której dzisiaj mamy obowiązek uczestniczyć.

  2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego  w sposób szczególny wspieramy misje i misjonarzy. Taca przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych, które prowadzą nasi duchowni i świeccy misjonarze w różnych stronach świata. Dzisiaj też przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego (33-a) i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego (30-ta). Zachęcamy do modlitwy w intencji jubilatów.
 • Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  2017-12-31
  1. Dzisiaj w Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.45. O północy w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.

  2. Jutro 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Taca przeznaczona jest na nasze zakonne WSD.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2017-12-25
  1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.

  2. Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli dary dla ubogich, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud zorganizowania i przeprowadzenia zbiórek.
 • IV niedziela Adwentu

  2017-12-24
  1.Dzisiaj w IV niedzielę Adwentu, ostatnią Mszę św. w naszej Bazylice odprawimy o godz. 15, a więc nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.30.  Podczas Mszy św. jest jeszcze okazja do spowiedzi świętej.
  Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy naszą  polską tradycję: pokarmy bezmięsne i abstynencję od alkoholu. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, byśmy nie zaprzepaścili tego pięknego polskiego zwyczaju w wigilijny wieczór. Kiedy składamy sobie życzenia, łamiąc się chlebem, dzielimy się sercem i miłością, a może czasem przełamujemy też jakąś niechęć do siebie nawzajem.

  2. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje domy samotnej matki, oraz udziela pomocy matkom oczekującym dziecka, a znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
 • III niedziela Adwentu

  2017-12-17
  1.Weszliśmy w ostatni tydzień Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do nadchodzących świąt. Wszystkich, którzy jeszcze duchowo nie przygotowali się do przeżycia narodzenia Syna Bożego a naszego Zbawiciela, zachęcamy aby skorzystali z sakramentu pokuty. Dzisiaj spowiadamy podczas każdej Mszy św., a od jutra przez cały tydzień spowiadać będziemy codziennie od godz. 6 rano do godziny 19 wieczorem. Bardzo prosimy, abyście nie odkładali pojednania z Bogiem na ostatnie dni, dajmy wtedy szansę tym, którzy z zagranicy przyjadą na święta. Przypominamy również, że przed pojednaniem z Bogiem, trzeba najpierw pojednać się z ludźmi.

  2. Jeszcze przez cały tydzień zapraszamy na Msze św. roratnie z kazaniem, które w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej sprawujemy o godzinie 6 rano
  Dodatkowo odprawiamy roraty dla dzieci, we wtorki i w czwartki o godz. 16.30.
 • II Niedziela Adwentu

  2017-12-10
  1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i materialne wsparcie. Po Mszy św. młodzież zbiera na ten cel ofiary do puszek.

  2. Do 15 grudnia trwa Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją, po nich Msza św. z kazaniem. Bardzo gorąco prosimy wszystkich czcicieli Maryi o liczny udział, a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 • I Niedziela Adwentu

  2017-12-03
  1.Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli naszych braci z opłatkami. W opłatki można jeszcze zaopatrzyć się w zakrystii. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy jako częściowy wkład własny do rozpoczętego Projektu gruntownych prac renowacyjnych i konserwatorskich w bazylice, kruchcie, na kościelnym korytarzu, w auli Jana Pawła II i wirydarzu klasztornym. Najbliższy rok będzie czasem dużego wysiłku finansowego i organizacyjnego, bowiem do końca listopada 2018 roku musimy wykorzystać i rozliczyć przyznaną dotację, a także zgromadzić środki na udział własny. Koszt inwestycji wynosi trzy miliony sześćset tysięcy złotych.

  2. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na upominki mikołajkowe. Nasz zespół Caritas zebrał do puszek 2 205 złotych. Bóg zapłać. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj także świece na stół wigilijny, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  2017-11-26
  1. Dzisiaj w I rocznicę Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, chcemy ponowić nasze przyrzeczenia sprzed roku. Po Mszy św. wypowiemy słowa deklaracji i na nowo przyjmiemy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszym życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Wobec wielu zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych trzeba nam jeszcze mocniej powierzyć Bogu siebie i naszą Ojczyznę.

  2. Parafialny zespół Caritas dzisiaj po każdej Mszy św. zbiera ofiary na mikołajowe i świąteczne paczki dla dzieci, oraz rozprowadza świece na wigilijny stół z których dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom. Wszystkim, którzy ochotnym sercem wspierają posługę Caritas serdecznie dziękujemy.
Strony: « Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 37 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.