Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Objawienia Pańskiego
1. W naszym kościele Msze święte odprawiane są dzisiaj wg porządku niedzielnego. Informujemy, że – z racji uroczystości Objawienia Pańskiego – w dniu dzisiejszym nie ma obowiązku zachowania piątkowego postu.

2. Dzisiaj o 12.00 w katedrze rzeszowskiej (będzie) miała miejsce uroczystość dziękczynna zorganizowana w rocznicę przyjęcia sakry biskupiej przez naszych biskupów: Kazimierza i Edwarda. Czcigodnych jubilatów polecamy Waszym modlitwom.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Jutro odwiedzimy wiernych zamieszkałych przy ul. Sienkiewicza nr 3, 5, 7 i 9. W soboty „kolędę” rozpoczynamy o 14.00. Porządek wizyt na przyszły tydzień podamy w najbliższą niedzielę.

4. Na czas kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki i środy od 14.00 do 15.00 oraz w piątki od 16.00 do 19.00.

5. Kilka dni temu w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we czwartki o g. 19.15. W najbliższy czwartek, 12 stycznia, będzie można jeszcze dołączyć do grupy kursantów.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert, pt. „Z kolędą bliżej żłóbka” w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem. Rozpoczęcie koncertu o 19.30.

7. W kiosku klasztornym można zakupić kredę i kadzidło. Informujemy, że dostępne są nowe płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych z ostatnich miesięcy, m. in. spotkania z Krzysztofem Ziemcem, Grzegorzem Górnym i siostrą Małgorzatą Chmielewską.

8. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której zamieszczamy aktualne informacje dotyczące życia sanktuarium i parafii. Adres strony: www.bernardyni.rzeszow.pl

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.