Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła
1. Dzisiaj w naszej świątyni, podniesionej w 2008 roku do godności Bazyliki, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
 
2. W każdy piątek wakacji, poczynając od dzisiaj, w naszych Ogrodach będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. Dzisiaj wyświetlony zostanie film p.t. "Rok 1863" wyreżyserowany w 1922 przez Edwarda Puchalskiego. Jest on pierwszą w polskiej kinematografii ekranizacją "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego. Muzykę do zdigitalizowanej wersji filmu skomponował Michał Lorenc.
 
3. Zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę, będą miały miejsce w Niedzielę w naszym Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
 
4. W dniu 7 lipca 2018 roku zapraszamy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca (szczegóły na plakacie).
Autor:Klasztor / 2018-06-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.