Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

  2018-12-08
  8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Przygotowaliśmy się do niej, odprawiając nowennę po wieczornej Mszy św. Uroczystość ta ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż Maryja Niepokalana jest patronką Zakonu Braci Mniejszych oraz Prowincji oo. Bernardynów.
 • Koncert z okazji 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

  2018-10-21
  W niedzielę 21 października 2018 r. wieczorem odbył się w naszej bazylice koncert Chóru i Orkiestry Kameralnej "Nicolaus". Wydarzenie było wyrazem szacunku wobec św. Jana Pawła II, jego osobowości i jego mądrości. Został zorganizowany przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. 
 • Sympozjum z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

  2018-10-16
  14 października 2018 r. odbyło się w Centrum Religijno-Kulturowym przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie sympozjum nt. „Odrodzenie Polski w 1918 r. wyzwaniem dla Narodu Polskiego XXI wieku”. Zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, Koło im. św. Jana z Dukli w Rzeszowie. Sympozjum poprzedziła Msza św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP odprawiona przez bp Edwarda Białogłowskiego.
 • Msza św. Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-10-12
  W drugi piątek października siostry i bracia z Żywej Drogi Krzyżowej zgromadzili się na Eucharystii. Odprawił ją opiekun Wspólnoty o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie. Nawiązał do przypadającej niebawem 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2018-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Przygotowaniem do niej było triduum, podczas którego głoszone były kazania o Biedaczynie. Zgodnie w tradycją w przeddzień uroczystości po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo Transitus czyli wspomnienie błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu, zmarł on bowiem 3 października 1226 r.
 • Zaproszenie do Kina Zorza

  2018-09-28
  W imieniu Kina Zorza chciałabym serdecznie zaprosić na film "Uwolnij mnie", który zagramy 4 października o godz. 19 (bilety w cenie 15 zł).
  Jest to dokument pokazujący spotkania słynnego, włoskiego egzorcysty ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Poniżej przesyłam informacje o filmie.
 • Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

  2018-09-15
  Św. Jan Paweł II, gdy przybył do Kalwarii Zebrzydowskiej w czerwcu 1979 r., określił tę wielką sprawę, jaka dokonała się na Golgocie jako „tajemnicę zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką”.
 • Eucharystia Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-09-15
  Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej spotkała się na Eucharystii 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszę św. odprawił o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2018-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W tym dniu Eucharystia była sprawowana według porządku niedzielnego. Kazania głosił ks. kan. dr Janusz Sądel, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Główna Msza św. została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00. Przewodniczył jej abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz diecezji lwowskiej
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 11 IX

  2018-09-11
  11 września do Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. Uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00
  Wieczorem natomiast zgromadzili się w Sanktuarium  przedstawiciele grup apostolskich, ruchów i stowarzyszeń diecezji rzeszowskiej.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 10 IX

  2018-09-10
  W kolejnym dniu Odpustu do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli uczniowie szkół podstawowych. O godz. 12.00 została odprawiona dla nich Msza św. w bazylice.
  Wieczorem w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się młodzi ludzie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 9 IX

  2018-09-10
  W drugim dniu Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej odbył się piknik rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.