Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 7-8 IX

  2018-09-08
  7 września rozpoczął się Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Zgodnie ze zwyczajem inauguracja uroczystości odpustowych dokonuje się celebracją Nieszporów Maryjnych w przeddzień Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku odprawił je o. Narcyz Klimas, brat Kustosza Sanktuarium, o. Rafała. On natomiast sprawował wieczorną Mszę św., podczas której wygłosił kazanie. Ukazał szeroki kontekst historyczny tegorocznego odpustu: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 505 rocznica objawień Matki Bożej Jakubowi Ado ale także rocznice znacznie nam bliższe: 10-lecie ogłoszenia Matki Bożej Patronką Miasta Rzeszowa oraz nadania Sanktuarium tytułu bazyliki mniejszej. Temat przewodni Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Roku Pańskim 2018 brzmi: "Maryjo, dziękujemy Ci z dar niepodległości". Dzień pierwszy zakończył wokalno-instrumentalny koncert muzyki religijnej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; program

  2018-09-02
  Uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta

  505 lat Sanktuarium, 100 lat niepodległości, 10 lat Bazyliki ku MB Wniebowziętej

        Maryjo dziękujemy Ci za dar niepodległości
 • Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

  2018-08-16
  15 sierpnia obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Matka Boża Wniebowzięta jest patronką naszej parafii. Jej też poświęcona została rzeszowska bazylika. 15 sierpnia był zatem dniem odpustu. Rzesze wiernych przybyły na Msze św., by oddać cześć Maryi Wniebowziętej i zaczerpnąć duchowych łask Bożych za pośrednictwem Pani Miasta Rzeszowa.
 • Pielgrzymka dyrektorów wydziałów katechetycznych

  2018-06-20
  W środę, 20 czerwca 2018 r. zgromadzili się na Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej dyrektorzy wydziałów katechetycznych kurii diecezjalnych z całej Polski.
 • Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich o. Andrzeja Kałamarza i 25-lecia święceń kapłańskich o. Kajetana Kowalskiego

  2018-06-17
  W niedzielę 17 czerwca 2018 r. o. Andrzej Kałamarz obchodził jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich, natomiast o. Kajetan Kowalski 25-lecie święceń. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył bp Kazimierz Górny. 
 • Uroczystość św. Antoniego z Padwy

  2018-06-13
  13 czerwca obchodziliśmy w naszej bazylice uroczystość św. Antoniego z Padwy. Zgodnie z franciszkańską tradycją poprzedziła ją nowenna 9 wtorków. Związane jest to z innym zwyczajem, że mianowicie w każdy wtorek po Mszy św. odprawiamy modlitwy za wstawiennictwem Świętego z Padwy. Tegorocznej nowennie przewodniczył o. Oktawian Jusiak. W każdy wtorek wygłaszał kazanie o Świętym i prowadził modlitwy. O. Oktawian pochodzi z Radecznicy, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego.
 • Uroczystość Bożego Ciała, 31 V 2018 r.

  2018-06-01
  W czwartek, 31 maja 2018 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami Rzeszowa przeszła procesja eucharystyczna. Poprzedziła ją Msza św. sprawowana na Pl. Farnym pod przewodnictwem bp Jana Wątroby. Najświętszy Sakrament nieśli na zmianę księża neoprezbiterzy.
 • Prymicje w Sanktuarium

  2018-05-22
  We wtorek, 22 maja 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej sześciu neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej odprawiło Mszę św. prymicyjną. Święcenia kapłańskie otrzymali w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja w katedrze rzeszowskiej z rąk bp Jana Wątroby, ordynariusza diecezji.
 • Uroczystość I komunii św.

  2018-05-20
  W niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyła się w naszej bazylice uroczystość I komunii św. Przystąpiło do niej 46 dzieci z naszej parafii. Eucharystii przewodniczył ojciec proboszcz Rafał Klimas. Natomiast nad przygotowaniem dzieci czuwał o. Anastazy Popiel.
 • W sprawie zgromadzenia przy pomniku 13.05.2018 r.

  2018-05-12
 • Chwalcie łąki umajone...

  2018-05-03
  Zaczął się miesiąc maj. Jak co roku modlimy się słowami Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny. Wyśpiewujemy tytuły Matki Bożej chwaląc Jej świętość i wielokrotnie powtarzamy: módl się za nami.
 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, 1 IV 2018 r.

  2018-04-01

  Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego
  pragniemy złożyć życzenia
  Pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej
  oraz odwiedzającym naszą stronę internetową,
  aby moc wielkanocnego orędzia wypełniała serca paschalną radością
  i była źródłem odwagi płynącej z prawdy,
  że Chrystus zwyciężył zło i śmierć.
  Niech blask poranka pierwszego dnia tygodnia trwa
  i nieustannie rozświetla codzienność!

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.