Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Święte Triduum Paschalne

  2011-04-23
  Mianem "Świętego Triduum Paschalnego" określamy najważniejsze trzy dni w roku liturgicznym rozpoczynające się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończące nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej Bazylice ostatnie dni Wielkiego Postu, jak i Triduum Paschalnego były czasem szczególnej modlitwy, uroczystych celebracji liturgicznych oraz intensywnej posługi w konfesjonale.
 • XX Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

  2011-04-16
  W tradycyjnym terminie w sobotę przed Niedzielą Palmową rozpoczął się XX Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych, sami niepełnosprawni, a także przedstawiciele parlamentu, rządu i władz województwa. Mszy świętej przed rozpoczęciem obrad przewodniczył J. E. ks. bp. Kazimierz Górny, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor rzeszowskiej Caritas.
 • W intencji ofiar smoleńskiej katastrofy

  2011-04-07
  Za kilka dni mija pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 znamienitych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego współmałżonką Marią. W naszym kościele o 11.00 miała dzisiaj miejsce Msza święta w intencji zmarłego Marszałka Sejmiku Województwa Podkarpackiego Leszka Deptuły i innych ofiar katastrofy. Przewodniczył jej J. E. ks. bp. Kazimierz Górny.
 • W 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II

  2011-04-02
  Sześć lat temu, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego odszedł do Pana Jan Paweł II. Od tego czasu, wierni prośbie papieża, aby modlić się za niego za życia i po śmierci, gromadziliśmy się na comiesięcznej modlitwie różańcowej w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej i na Mszy świętej w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji papieża z Polski. Dzisiaj zgromadzenie to miało miejsce po raz ostatni, gdyż już 1 maja cieszyć się będziemy wyniesieniem Sługi Bożego do chwały ołtarzy.
 • W obronie życia ludzkiego

  2011-03-25
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest okazją do gorącej modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. W wigilię uroczystości w naszym kościele odbyło się czuwanie modlitewne osób zaangażowanych w obronę życia.
 • Zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej

  2011-03-11
  Tradycyjnie już w pierwszy piątek Wielkiego Postu na ulicach Rzeszowa miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęło się ono na placu Śreniawitów przed krzyżem upamiętniającym ofiary stalinizmu. Potem zebrani ulicą Szopena, aleją Lubomirskich, ulicą 3-go Maja i przez plac Farny doszli do Bazyliki Ojców Bernardynów, aby tu na zakończenie uczestniczyć we Mszy świętej pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 • Czy szatan istnieje naprawdę?

  2011-03-08
  Kolejna katecheza audiowizualna w naszej Bazylice była poświęcona problemowi istnienia szatana. Gościliśmy o. dra Bogdana Kocańdę OFMConv z Rychwałdu. Przed laty nasz gość posługiwał jako egzorcysta w Diecezji Kieleckiej. Ma też doświadczenie modlitwy uwolnienia, którą prowadził wielokrotnie, m. in. w Bazylice św. Antoniego w Padwie. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii poświęconej posłudze kapłana egzorcysty.
 • Wizytacja generalna

  2011-03-04
  W dniach od 28 lutego do 4 marca w naszym klasztorze odbyła się wizytacja generalna. Przeprowadził ją o. Samuel Cegłowski z franciszkańskiej prowincji św. Jadwigi, a towarzyszył mu definitor o. Kajetan Kowalski. Zgodnie z przepisami zakonnymi wizytacja generalna odbywa się co 6 lat. W jej trakcie delegat Ministra Generalnego odwiedza wszystkie klasztory danej prowincji i rozmawia osobiście ze wszystkimi braćmi.
 • Wolność i Niezawisłość

  2011-02-28
  W tym roku przypada 60. rocznica mordu dokonanego przez reżim komunistyczny na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Z tej okazji w naszej Bazylice Mszę świętą sprawował J. E. ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
 • Koncert zespołu "Drogowskaz"

  2011-02-27
  W dniu dzisiejszym w naszym kościele gościliśmy zespół "Drogowskaz". Grupa składa się z pięciu osób i jest związana z klasztorem OO. Bernardynów w Leżajsku. Zespół wykonywał utwory w czasie Mszy świętej, a o 17.30 dał godzinny koncert promujący płytę, pt. "Wspomnienie Jana Pawła II".
 • Z Wandą Półtawską o antykoncepcji

  2011-02-15
  Gościem kolejnej katechezy audiowizualnej w Bazylice OO. Bernardynów była dzisiaj dr Wanda Półtawska, lekarz medycyny w zakresie psychiatrii, wybitny znawca zagadnień bioetycznych i nauczania Kościoła katolickiego w tej dziedzinie, a prywatnie - długoletnia przyjaciółka ks. Karola Wojtyły.
 • Diecezjalna Pielgrzymka Chorych

  2011-02-11
  We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Kościół w szczególny sposób modli się za wszystkich chorych. W tym roku w naszym kościele po raz kolejny odbyła się pielgrzymka chorych organizowana przez Diecezję Rzeszowską oraz lokalną Caritas. Mszy świętej o 9.00 przewodniczył J.E. ks. bp Kazimierz Górny. On też wyłgłosił kazanie do licznie zgromadzonych wiernych.
Strony: « Poprzednia 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.