Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Poświęcenie kaplicy i dzień osób konsekrowanych

  2011-02-02
  Dzisiaj w święto Ofiarowania Pańskiego mieliśmy w naszym kościele dwa powody do radości. Pierwszym z nich były diecezjalne obchody dnia osób konsekrowanych, które zgromadziły w Bazylice zakonników i zakonnice z Diecezji Rzeszowskiej. Drugim natomiast był fakt poświęcenia odnowionej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Zakończenie renowacji kaplicy Matki Bożej

  2011-01-30
  Rok temu, na początku lutego informowaliśmy o rozpoczęciu renowacji cudownej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Dzisiaj z wielką radością donosimy o zakończeniu tego procesu. Odnowieniu została poddana lipowa figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, ołtarz, obrazy wotywne, freski, witraże i posadzka. Przy okazji remontu wymieniono także instalację elektryczną oraz zainstalowano nową iluminację.
 • Z Terlikowskim o manipulacji w mediach

  2011-01-25
  Pierwsza w nowym roku katecheza audiowizalna w naszej Bazylice została poświęcona tematowi manipulacji w mediach. Jej gościem był znany dziennikarz telewizyjny i publicysta Tomasz P. Terlikowski, który podzielił się swoją znajomością mediów i mechanizmów nimi rządzących.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2011-01-06
  Uroczystość Objawienia Pańskiego jest popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Przypomina ona pokłon Mędrców ze Wschodu złożony dziecięciu Jezus. W tym roku dzień tej uroczystości, dzięki stosownej uchwale Sejmu Rzeczypospolitej, stał się ponownie dniem wolnym od pracy. Wieczornej Mszy świętej w naszej Bazylice przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.
 • Przywitanie nowego roku

  2011-01-01
  Pierwszy dzień każdego nowego roku jest w Kościele uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi. Oddajemy więc cześć Matce Najświętszej, która wypełniając wolę Boga stała się Matką Jego Syna. Pierwszej Mszy świętej w naszym kościele sprawowanej o północy przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski. Tego dnia gościł u nas także ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Kazimierz Górny. Sprawował sumę o godzinie 12.00.
 • Spotkanie obrońców życia

  2010-12-28
  Tradycyjnie, w uroczystość Świętych Młodzianków w Rzeszowie odbywa się Marsz za Życiem. Jest to spotkanie obrońców ludzkiego życia, które stawia sobie za cel zwrócenie uwagi na konieczność obrony człowieka od chwili jego naturalnego poczęcia. Spotkanie zakończyło się w naszej Bazylice uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 • Uroczystość Bożego Narodzenia

  2010-12-25
  Świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia w naszej Bazylice, podobnie jak w innych kościołach, rozpoczęliśmy od uroczystej "Pasterki" o północy. Najpierw wierni mogli wysłuchać góralskiej pastorałki w wykonaniu kustosza Sanktuarium o. Rafała Klimasa, a następnie bardzo uroczyście zabrzmiała kolęda "Wśród nocnej ciszy". Mszy świętej przewodniczył ojciec kustosz, a kazanie, podobnie jak w ubiegłym roku, wygłosił gość z Rzymu - o. Azariasz Jacek Hess OFM. Eucharystię obok ojców Bernardynów koncelebrował także ks. dr Dariusz Dąbek z Lublina.
 • Życzenia świąteczne

  2010-12-24
  Kochani!
  Przeżywamy święta Bożego Narodzenia i przy tej okazji pragniemy podziękować Wam za wszelkie duchowe i materialne dobro, którego nieustannie od Was doświadczamy. Cieszymy się, że ukochaliście Sanktuarium Matki Naszego Pana i że chętnie je odwiedzacie, zanosząc tutaj swoje modlitwy i przystępując do świętych sakramentów.
 • Zakończenie rorat

  2010-12-24
  Przez cały Adwent gromadziliśmy się w rzeszowskiej Bazylice na porannej Mszy świętej, aby razem z Maryją oczekiwać na przyjście Pana. Msze święte roratnie gromadziły w naszym kościele i przy odbiornikach Katolickiego Radia Via wiernych, którzy przez wsłuchiwanie się w adwentowe rozważanie Słowa Bożego pragnęli umocnić się w nadziei rychłej Paruzji. Dzisiaj, do grona modlących się w naszym kościele dołączył ks. bp Kazimierz Górny.
 • Nowa szopka jest już gotowa

  2010-12-23
  Mówią o niej "największa i najpiękniejsza w Rzeszowie". Kochają ją dzieci. Chętnie oglądają dorośli. Dzisiaj z radością informujemy, że szopka jest już gotowa. Prace nad nią trwały od 10 grudnia i były bardzo intensywne, gdyż w tym roku szopka przeżyła wiele zmian. Pomysłodawcą nowej scenografii betlejemskiej jest nasz brat zakrystianin Wawrzyniec Smyrdek, a w pracach pomagali mu z oddaniem: Jan Trzciański, Marcin Trzciański i Kamil Apriasz.
 • Katolicy a Świadkowie Jehowy

  2010-12-14
  Grudniowa katecheza audiowizualna w rzeszowskiej Bazylice Bernardynów została zatytułowana "Katolicy a Świadkowie Jehowy". Jej gościem był Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Ruch Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2010-12-08
  Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi została ogłoszona przez Kościół przez papieża Piusa IX dnia 8 grudnia 1854 r. następującymi słowami: "Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć".
Strony: « Poprzednia 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.