Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Srebrny jubileusz chóru

  2010-11-21
  W dniu dzisiejszym chór rzeszowskiej Bazyliki OO. Bernardynów świętował jubileusz 25 lat istnienia. O godzinie 15.00 sprawowana była uroczysta Msza święta z udziałem chóru, której przewodniczył obecny opiekun zespołu, o. Rafał Klimas OFM.
 • Harry, Wamiry i Moc

  2010-11-16
  Czy Twoje dziecko może bezpiecznie czytać książki o przygodach Harrego Pottera, albo "Zmierzch" Stephanie Mayer? Czy filmy o magii i wampirach to niewinna rozrywka, czy inicjacja w realny świat ciemności? Na te i inne pytania w czasie kolejnej katechezy audiowizualnej odpowiedziała Małgorzata Nawrocka, autorka ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży, a w tym nagrodzonej literacką nagrodą powieści antymagicznej "Alhar syn Anhara". 
 • Spotkanie z ojcem Knotzem

  2010-10-26
  Druga w nowym cyklu katecheza audiowizualna w naszej Bazylice była poświęcona tematyce ludzkiej płciowości. Gościem spotkania był o. Ksawery Knotz OFMCap, doktor teologii pastoralnej, znany duszpasterz małżeństw i autor wielu książek poświęconych ludzkiej płciowości. Katecheza została zatytułowana "Seks jest Boski!", aby podkreślić ścisły związek ludzkiej płciowości z Bogiem.
 • Inauguracja roku akademickiego

  2010-10-09
  W sobotnie przedpołudnie w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie sprawowana była Msza święta związana z inauguracją roku akademickiego w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił J. E. ks. bp Edward Białogłowski.
 • Na rzeszowskim szlaku świętości

  2010-10-08
  W tym roku po raz kolejny obchodzony jest w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: "Jan Paweł II - odwaga świętości". W Diecezji Rzeszowskiej obchody dnia papieskiego zostały rozłożone na trzy kolejne dni. Bardzo ciekawą inicjatywą jest pielgrzymowanie rzeszowskim szlakiem świętości, na którym znalazły się miejsca naznaczone obecnością świętych beatyfikowanych i kanonizowanych przez Jana Pawła II.
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2010-10-04
  Dzień 4 października jest dla stróżów rzeszowskiej Bazyliki dniem szczególnym. To właśnie wtedy obchodzona jest uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu, założyciela Zakonu Braci Mniejszych, do którego należy Prowincja OO. Bernardynów. Dzisiaj kazania w naszym kościele głosił o. Janusz Skęczek OP z klasztoru OO. Dominikanów w Rzeszowie, a wieczornej sumie przewodniczył J. E. ks. bp Edward Białogłowski.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2010-09-12
  Trzy lata temu papież Benedykt XVI na prośbę ks. bpa Kazimierza Górnego wpisał do kalendarza liturgicznego uroczystość ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Wtedy też rzeszowski kościół Bernardynów został podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej. W tym roku uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej w nowej formule odbyły się po raz trzeci.
 • "Bądźmy świadkami miłości"

  2010-09-11
  Od wtorkowego wieczoru obchodzimy w rzeszowskiej Bazylice wielki odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W kolejnych jego dniach, a więc we czwartek, piątek i sobotę, wierni gromadzili się na porannych Mszach świętych, aby wsłuchiwać się w Słowo Boże, a wieczorem miały miejsce pielgrzymki z dekanatów sąsiadujących z Rzeszowem (we czwartek z Dekanatu Sokołów Małopolski, w piątek z Dekanatu Sędziszów Małopolski, a w sobotę z Dekanatu Głogów Małopolski). 
 • Urodziny Matki Bożej

  2010-09-08
  Dzień 8 września jest w Kościele katolickim świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie w tym dniu święta Anna i Joachim ucieszyli się przyjściem na świat swojej upragnionej córki Maryi. W naszej rzeszowskiej Bazylice obchodzimy dzisiaj uroczystość ku czci Matki Najświętszej i rozpoczynamy doroczny odpust, który zakończy się 12 września.
 • Wielki odpust rozpoczęty

  2010-09-07
  Wieczorem, w wigilię uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczął się w naszym Sanktuarium wielki odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Przez kilka kolejnych dni wsłuchując się w Słowo Boże i modląc się we wspólnocie wierzących będziemy dziękować Bogu za dar Maryi dla świata i naszego miasta.
 • Skwer św. Jana z Dukli

  2010-09-02
  Z wielką radością informujemy, że decyzją rzeszowskich radnych odnowiony plac przed naszą rzeszowską Bazyliką będzie nosił nazwę "Skwer św. Jana z Dukli". Centralnym obiektem placu jest odrestaurowana i zakonserwowana niedawno figura św. Jana z Dukli, którego pośmiertne dzieje związane są z naszym kościołem.
 • Niezwykły koncert

  2010-08-16
  Niedzielne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP zakończyły się niezwykłym koncertem wokalno-instrumentalnym. Przy odnowionym instrumencie organowym zasiadł światowej sławy wirtuoz organów prof. Józef Serafin, towarzyszył mu kwartet instrumentów dawnych Starck ansamble oraz wokaliści: Ewa Wolak (mezzosopran), solistka Deutche Oper w Berlinie i Marcin Wolak (bass-baryton), wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie i ceniony solista występujący na wielu scenach Europy, Stanów Zjednoczonych i krajów Azji. 
Strony: « Poprzednia 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.