Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • 60-lecie Zespołu "Bandoska"

  2010-04-25
  Dzisiaj w naszej Bazylie gościliśmy członków Zespołu Pieśni i Tańca "Bandoska". Zespół założony w 1950 roku pielęgnuje polskie tradycje taneczne, rozsławiając naszą Ojczyznę w krajach całego świata. W tym roku przypada 60. rocznica działalności grupy. Z tej okazji sprawowana była Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych członków "Bandoski". Przewodniczył jej i kazanie wygłosił o. Wiktor Tokarski OFM.
 • Tydzień biblijny

  2010-04-18
  W Trzecią Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce rozpoczął Tydzień Biblijny, którego celem jest podkreślanie ogromnej roli lektury i rozważania Słowa Bożego w życiu każdego katolika i życie tym Słowem na co dzień. Uroczystego otwarcia tygodnia w Diecezji Rzeszowskiej dokonał w naszej Bazylice ks. infułat Wiesław Szurek oraz moderator Dzieła Biblijnego ks. Marek Dzik
 • Sakrament bierzmowania

  2010-04-17
  Przez ostatnie kilka miesięcy młodzież z naszej parafii pod kierunkiem o. Przybysława Majewskiego OFM, a także z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie pod okiem o. Hieronima Staronia OFM przygotowywała się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - bierzmowania.
 • Modlitwa w intencji zmarłych pod Smoleńskiem

  2010-04-16
  W sobotę, 10. kwietnia wszystkich nas zaskoczyła smutna informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Od samego początku w naszej Bazylice trwają modlitwy w intencji ofiar katastrofy, a także wszystkich pogrążonych w żałobie. W czasie każdej Mszy świętej wzbudzane są intencje za zmarłych. Odbywają się Msze święte.
 • Msza żałobna

  2010-04-10
  Dzisiaj naszą Ojczyzną wstrząsnęła wiadomość o katastrofie rządowego samolotu wiozącego przedstawicieli władz Rzeczypospolitej Polskiej na uroczystości 70. rocznicy mordu w Katyniu. W wypadku zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także 87 innych pasażerów (ministrów prezydenckich, posłów, senatorów, duchownych i wojskowych) oraz 7 członków załogi.
 • Włoskie ogrody

  2010-04-07
  Rozpoczęły się prace związane z budową ogrodów przy klasztorze ojców bernardynów w Rzeszowie. W 2006 r. Rada Miasta zwróciła zakonnikom plac, zabrany im niegdyś przez władze PRL. Zakonnicy chcą na nim zbudować podwieszane ogrody w stylu włoskim. 
 • Procesja rezurekcyjna

  2010-04-04
  Po czterdziestodniowym okresie wielkopostnych modlitw, umartwień i zadumy, w naszych kościołach rozbrzmiewa dzisiaj radosne "Alleluja". Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i szatana. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Życzenia wielkanocne

  2010-04-03

  Drodzy Sympatycy naszego Sanktuarium!

  Niech Zmartwychwstały Pan opromienia ciemności Waszych serc blaskiem Swojej miłości! 

  Niech w codziennym życiu daje Wam doświadczać tajemnicy Paschy!

  Niech Was przepełnia radością i nadzieją i wskazuje jasną drogę do Domu Swojego Ojca! 

  Błogosławionych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

  OO. Bernardyni

 • Wielka Sobota

  2010-04-03
  Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego, w którym zaduma miesza się z uczuciem radości. Zaduma towarzyszy modlitewnemu czuwaniu przy Chrystusie spoczywającym w grobie, ale serca przepełnia już radość, bo przecież Pan Życia i Śmierci spoczywa tam tylko przez chwilę.
 • Wielki Piątek Męki Pańskiej

  2010-04-02
  Od wczesnych godzin rannych w naszej Bazylice trwała dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy, a także spowiedź. Podobnie jak w dniu wczorajszym, do grona spowiedników dołączył dzisiaj Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Kazimierz Górny, który słuchał spowiedzi przez kilka godzin.
 • Wielki Czwartek

  2010-04-01
  Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna w Kościele powszechnym Święte Triduum Paschalne, w czasie którego celebrowane są najważniejsze tajemnice naszej wiary. W kościele OO. Bernardynów w Rzeszowie uroczystej Mszy świętej przewodniczył kustosz tutejszego Sanktuarium o. Rafał Klimas, a towarzyszyli mu ojcowie pracujący w klasztorze oraz goście: ks. kanonik Józef Pałęga oraz o. Azariasz Hess OFM z Rzymu. 
 • Wielki Tydzień w Sanktuarium Pani Rzeszowa

  2010-03-27
  Kończy się okres Wielkiego Postu. Poprzez przystępowanie do Sakramentów Świętych i uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego pragniemy się przygotować do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielkim Tygodniu w naszej Bazylice posługa liturgiczna sprawowana będzie według następującego porządku...
Strony: « Poprzednia 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.