Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • XIX Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny

  2010-03-27
  Co roku, w sobotę poprzedzającą Wielki Tydzień,  w Rzeszowie ma miejsce Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny organizowany przez Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundację Caritas. Celem spotkania jest dyskusja nad różnymi formami pomocy osobom niepełnosprawnym.
 • VI Narodowy Dzień Życia

  2010-03-24
  W przeddzień uroczystości Zwiastowania Pańskiego nasza Bazylika gościła obrońców życia ludzkiego, którzy przybyli, aby za wstawiennictwem Pani Rzeszowa prosić dobrego Boga o ochronę ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie. Pielgrzymka odbyła się w ramach VI Narodowego Dnia Życia.
 • Rocznica śmierci ppłk Łukasza Cieplińskiego

  2010-03-01
  Dzisiaj w naszej Bazylice miała miejsce uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J. E. ks. bp Kazimierza Górnego odprawiona z okazji uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamięci ppłk. Łukasza Cieplińskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Uroczystość odbyła się w 59. rocznicę mordu dokonanego przez reżim komunistyczny na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
 • Spotkanie z egzorcystą

  2010-02-23
  W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościołach został odczytany fragment Ewangelii opisujący kuszenie Jezusa na pustyni. Ten właśnie tekst stał się dla nas zachętą do podjęcia kolejnego tematu w ramach katechez audiowizualnych. Dzisiejsze spotkanie z egzorcystą Diecezji Rzeszowskiej ks. Jackiem Goleniem nosiło tytuł "Pokusa, dręczenie, opętanie". Ksiądz egzorcysta opierając się na nauczaniu Kościoła i swoim doświadczeniu omówił te trzy formy działania złych duchów w życiu ludzkim.
 • Niezwykłe świadectwo nawrócenia

  2010-02-21
  W ramach cyklu katechez audiowizualnych dzisiaj w naszej Bazylice miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Dokowiczem, nawróconym dziennikarzem i operatorem filmowym. Leszek podzielił się ze zgromadzonymi historią swojego życia z daleka od Boga, a także nawróceniem, jakie rozpoczęło się w trakcie imprezy "techno", na której nasz gość miał przejść inicjację satanistyczną.
 • Zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej

  2010-02-19
  W pierwszy piątek Wielkiego Postu ulicami Rzeszowa przeszła droga krzyżowa pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego. Nabożeństwo rozpoczęło się o 18.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary stalinizmu na placu Śreniawitów obok zamku. Następnie ulicami miasta uczestniczy nabożeństwa przeszli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie na zakończenie sprawowana była Msza święta.
 • Dzień Chorego

  2010-02-11
  W 1992 r. Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II ustanowił w Kościele powszechnym Światowy Dzień Chorego wyznaczając jako datę obchodów dzień 11 lutego. Dzisiaj, po raz osiemnasty główna celebracja liturgiczna w Diecezji Rzeszowskiej była sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Rekolekcje stanowe dla wdów i wdowców

  2010-02-10
  "Miłość silniejsza niż śmierć". Pod takim hasłem w dniach od 7 do 11  lutego odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pierwsze w Diecezji Rzeszowskiej stanowe rekolekcje dla wdów i wdowców. Prowadził je o. Wiesław Łyko ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, krajowy moderator wdów konsekrowanych.
 • Rozpoczęcie prac renowacyjnych

  2010-02-03
  Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczyna się kolejny etap prac renowacyjnych. Planowane jest odnowienie kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, kaplicy Jezusa Cierpiącego, zabytkowej ambony w nawie głównej, stalli w prezbiterium, alabastrowych pomników grobowych rodu Ligęzów, a także organów. Pracami konserwacyjnymi zostanie objęta najpierw kaplica Matki Bożej wraz z łaskami słynącą figurą Madonny z Dzieciątkiem Jezus.
 • Dzień Życia Konsekrowanego

  2010-02-02
  Od 1997 roku z woli Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, każdego 2 lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Kościół chce w ten sposób podziękować Bogu za dar życia tych osób, które przez złożone śluby zakonne poświęcają się Mu na całkowitą służbę. W tym dniu obchodzimy też święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. 
 • Kapłańska adoracja

  2010-01-28
  W czwartkowy wieczór w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej na Adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadzili się kapłani Dekanatu Rzeszów-Fara. Wspólna modlitwa rozpoczęła się o 19.30, a przewodniczył jej kustosz Sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Głównym motywem rozważań były słowa Ojca świętego Benedykta XVI i postać św. Jana Marii Vianneya, patrona roku kapłańskiego.
 • Magia, wróżby, talizmany...

  2010-01-26
  Po ponad miesięcznej przerwie w naszej Bazylice odbyła się dzisiaj kolejna katecheza audiowizualna. Głównym gościem spotkania był Andrzej Wronka, specjalista w dziedzinie apologetyki chrześcijańskiej i błędnych ruchów religijnych. Tym razem podjęliśmy temat "Magia, wróżby, talizmany...". 
Strony: « Poprzednia 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.