Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Zakończenie kolędy

  2010-01-16
  Dzisiaj zakończyliśmy składanie wizyt duszpasterskich osobom zamieszkującym naszą parafię. Kolęda rozpoczęła się w poniedziałek 4 stycznia i trwała prawie dwa tygodnie. Jako duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pracujący też dla parafii Wniebowzięcia NMP istniejącej od 30 lat przy naszym kościele, pragniemy podziękować za przyjęcie nas i serdeczną atmosferę podczas składanych wizyt.
 • Pierwsza rocznica strony internetowej

  2010-01-15
  Dokładnie rok temu, dnia 15 stycznia wieczorem, światło dziennie ujrzała nowa wersja strony internetowej naszego Sanktuarium. Zaktualizowana i przystosowana do nowych potrzeb strona internetowa od razu spotkała się z miłym przyjęciem i pozytywnymi reakcjami osób ją odwiedzających.  
 • Koncert kolęd

  2010-01-06
  Dzisiaj w naszej Bazylice odbył się koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara z Rzeszowa. Koncert rozpoczął się o 17.30. Młodzi artyści tworzący chór i orkiestrę zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. 
 • Wizyta kolędowa u Bernardynów

  2010-01-05
  Jutro w kościołach w Polsce obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną świętem Trzech Króli. Wspominamy pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus. W związku z tym w rzeszowskim klasztorze Bernardynów odbyła się dzisiaj wizyta kolędowa. 
 • Nowy Rok bieży...

  2010-01-01
  Wczoraj zakończyliśmy Rok Pański 2009. W naszej Bazylice sprawowane było okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a po nim - Najświętsza Eucharystia, której przewodniczył i kazanie wygłosił kustosz Sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Pierwszą Mszę w Nowym Roku, która rozpoczęła się o północy sprawował J. E. ks. bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej, natomiast pierwszą Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o 6.00 odprawił ordynariusz naszej Diecezji J. E. ks. bp Kazimierz Górny
 • Spotkanie obrońców życia

  2009-12-28
  W liturgiczne święto Świętych Młodzianków w naszym mieście odbył się "VI Rzeszowski Marsz za Życiem". Spotkanie obrońców życia rozpoczęło się przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu. Po modlitwie, uczestnicy marszu ze świecami w rękach przeszli do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie najpierw miał miejsce program słowno-muzyczny, a następnie sprawowana była Eucharystia w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 • Jubileusz Wojewódzkiego Domu Kultury

  2009-12-28
  Dzisiaj w naszej Bazylice gościliśmy pracowników Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, który obchodzi jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Wojewódzki Dom Kultury jest jedną z najstarszych w regionie instytucji kultury, w którym swoją działalność rozpoczynały instytucje artystyczne,  związki twórcze i stowarzyszenia kulturalne.
 • Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

  2009-12-26
  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika chrześcijaństwa. Jest to też drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. W dniu dzisiejszym Eucharystii o 12.00 w naszej Bazylice przewodniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Kazimierz Górny
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2009-12-25
  Po czasie adwentowego oczekiwania, wzmożonej modlitwy i odnowy duchowej, wspominaliśmy dzisiaj Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczęła się w naszej Bazylice pasterką transmitowaną przez Radio Via, której przewodniczył kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o. Rafał Klimas OFM w obecności Ojców pracujących w tutejszym kościele. 
 • Życzenia świąteczne

  2009-12-24
  Kochani! W te radosne święta Bożego Narodzenia pamiętając o Was wszystkich w naszych modlitwach, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech nowonarodzony Jezus obdarza Was swoim błogosławieństwem! Niech pomaga w rozwiązywaniu życiowych trudności! Niech wskazuje Wam prostą drogę do szczęścia wiecznego i nieustannie obdarza Swoją miłością! Święta Bożego Narodzenia niech upłyną Wam w miłej rodzinnej atmosferze, zdrowiu i pokoju serc!

  OO. Bernardyni

 • Urodzinowa modlitwa u stóp Pani Rzeszowa

  2009-12-24
  W przededniu uroczystości Bożego Narodzenia poranną Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej sprawował tradycyjnie J. E. ks. bp Kazimierz Górny, który w tym dniu obchodził swoje 72. urodziny. Biskup Kazimierz urodził się w Lubniu (woj. małopolskie) w 1937 r. 
 • Adwentowe czuwanie bankowców

  2009-12-17
  Dzisiaj w naszym Sanktuarium miał miejsce adwentowy dzień skupienia duszpasterstwa bankowców Diecezji Rzeszowskiej. Składało się na niego modlitewne czuwanie w kaplicy Matki Bożej, a także Eucharystia z kazaniem. Modlitwom przewodniczył ks. Janusz Sądel, wicekanclerz kurii rzeszowskiej, duszpasterz bankowców. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.