Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Narodowy Dzień Życia

  2009-03-24
  W wigilę uroczystości Zwiastowania Pańskiego w całej Polsce obchodzony jest V Narodowy Dzień Życia. We wszystkich diecezjach Polski miały w tym dniu miejsce lokalne uroczystości. W Rzeszowie obchody te trwają od 20 marca obejmując modlitwę w intencji ochrony życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także związane z tym tematem wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Główne uroczystości religijne miały miejsce w Bazylice OO. Bernardynów. 
 • Jubileusz szkoły muzycznej

  2009-03-19
  Zespół Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie świętuje w tym roku jubileusz 65–lecia działalności. Początki szkolnictwa muzycznego w naszym mieście sięgają XIX w. , zapoczątkowane przez prywatne szkoły muzyczne. 
 • Kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego

  2009-03-10
  Ze smutkiem informujemy. że w poniedziałek, dnia 9 marca, w godzinach popołudniowych została dokonana kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego z korytarza Męki Pańskiej. Wizerunek ten był umieszczony na specjalnej podstawie na ołtarzu Krzyża Świętego, gdzie cieszył się znaczącym kultem wiernych. Sprawą zajęła się rzeszowska policja.
 • Imieniny biskupa Kazimierza

  2009-03-04
  W święto św. Kazimierza Królewicza Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej bp Kazimierz Górny obchodzi swoje imieniny.  Choć oficjalne uroczystości z tej okazji odbywają się w katedrze rzeszowskiej, to jednak dostojny Solenizant tradycyjnie pierwszą Mszę w tym dniu sprawował przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • O Polskę wolną i niezawisłą

  2009-03-01
  W ramach obchodów 58. rocznicy sądowego mordu dokonanego przez reżim komunistyczny PRL na siedmiu przywódcach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - IV Zarządku Głównego, została odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana w intencji osób, które straciły wtedy życie za wolność naszej Ojczyzny. Wśród bohaterów był rzeszowianin ppłk. Mieczysław Kawalec.
 • Biskup Kazimierz o Żywej Drodze Krzyżowej

  2009-03-01
  W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach Diecezji Rzeszowskiej odczytywany jest list ks. bpa Kazimierza Górnego. Ordynariusz naszej diecezji zachęcając wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych wspomina o powstałym przy naszym kościele bractwie Żywej Drogi Krzyżowej...
 • Msza na zakończenie Drogi Krzyżowej

  2009-02-27
  W pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu ulicami miasta Rzeszowa przeszła Droga Krzyżowa, w której wzięli udział mieszkańcy naszego miasta na czele z J. E. ks. bp Edwardem Białogłowskim. Nabożeństwo rozpoczęło się o g. 18.00 na Placu Śreniawitów.
 • Nabożeństwa pasyjne w rzeszowskiej Bazylice

  2009-02-25
  W Środę Popielcową w całym Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować na świętowanie Paschy Chrystusa. Ojciec Święty Benedykt XVI w orędziu skierowanym do nas na ten święty czas pisze: "Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga [...]".
 • Pielgrzymka chorych do Matki Bożej Rzeszowskiej

  2009-02-11
  Od 1993 roku w całym Kościele katolickim, w dniu 11 lutego, czyli w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym roku, po raz siedemnasty pochylaliśmy się nad tajemnicą cierpienia i zanosiliśmy nasze modlitwy w intencji osób chorych, a także tych, którzy się nimi zajmują.
 • To już trzy lata...

  2009-02-04
  Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci o. Cherubina Pająka OFM (1938-2006), który na trwałe zapisał się w sercach i umysłach bardzo wielu mieszkańców Rzeszowa. Polecając go Bogu w modlitwie przypomnijmy kilka faktów z jego życia.
 • Pożegnanie z szopką

  2009-02-03
  Wczoraj, zgodnie ze starą polską tradycją zakończyliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Na długie miesiące przestajemy śpiewać kolędy, w domach i kościołach rozbieramy choinki i świąteczne dekoracje. W naszej rzeszowskiej bazylice żegnamy się dzisiaj z szopką, która przez kilka tygodni gromadziła wiernych, wśród których najwięcej było dzieci.
 • Dzień Życia Konsekrowanego

  2009-02-02
  Dnia 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W czterdziestym dniu po Narodzeniu Jezusa, Maryja z Józefem udali się do Świątyni, aby tam ofiarować Dzieciątko Bogu Ojcu. To właśnie tam prorok Symeon ogłosił, że Jezus jest Światłem Świata i Zbawieniem narodów.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.